Коментарі
Перегляди: 3656
16 червня 2020

«Руки геть від ЗНО!», – скандують абітурієнти. «Демініціативи» їх у цьому підтримують

Кілька днів тому освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що отримав інформацію про начебто підготовку рішення про скасування проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Низка громадських активістів, освітян і зацікавлених громадян одразу виступила  на  захист зовнішнього незалежного тестування. Абітурієнти та батьки випускників висловили свої протести під будівлями Міносвіти та науки, Кабміну та Офісу президента, скандуючи  «Руки геть від ЗНО!».

Здійснюючи моніторинг ставлення населення до ЗНО з 2008 року, останнє опитування  на цю тему Фонд «Демократичні ініціативи» проводив 2016 року і поцікавився  безпосередньо в учасників ЗНО, чи довіряють вони  системi зовнiшнього незалежного оцінювання. Ствердну оцінку тоді дали 90% учасників тестування і лише 6% сказали, що не довіряють.

«Розмови про будь-яке скасування ЗНО спричинять шквал критики з боку суспільства, – каже аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва  Андрій Сухарина.При цьому, чим людина тісніше стикається з процесом ЗНО, тим більш вона довіряє та підтримує його. Найвищий рівень довіри до ЗНО спостерігається саме серед абітурієнтів, які щойно складали тестування. Серед них майже 90% тих, які довіряють зовнішньому тестуванню».

Найкраще свідчення підтримки ЗНО – це те, як цю систему сприймають люди, наголошувала  українська соціологиня Ірина Бекешкіна.

«Населення стабільно підтримує систему вступу саме через ЗНО – 52%, не підтримують 25%. Щоправда, минулоріч підтримка становила 59%, але й цього року вона абсолютно переважає», – коментувала  вона  дані опитування 2015 року, а також результати громадської думки 2014 року.  

Соціологічна група «Рейтинг» має трохи свіжіші дані – за 2018 рік. І тоді підтримка ЗНО населенням так само становила 52% – проти 25%, які не підтримували його.

З кожним роком від часу запровадження ЗНО в Україні кількість тих, хто його підтримувала, зростала.  Більшість опитаних  вважає, що тестування ставить усіх у рівні умови. Половина опитаних також вірять, що саме така методика дає змогу обдарованим дітям вступити до будь-якого вузу.

 «Така висока довіра до ЗНО і забезпечила успіх найбільш важливої реформи в сфері освіти в Україні, – наголосив Андрій Сухарина. – І ми були переконані, що питання проведення ЗНО вже не потребує дискусій».

«Демократичні ініціатви» сподіваються, що розмови про скасування ЗНО залишаться просто чутками,  а сама  система вже вкотре покаже свої переваги, надійність та безальтернативність.

Останні новини з категорії Коментарі

Путін заплутався у своїх «червоних лініях» — Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко про те, чому змінилося сприйняття Заходом ядерних погроз Кремля, а дипломатія з позиції сили – єдиний спосіб вести політичний...
24 вересня 2024

Заборона Україні бити західною зброєю вглиб Росії видається неадекватною рівню інтенсивності бойових дій на полі бою – Марія Золкіна

Марія Золкіна прокоментувала 5 каналу, чи спрямовані останні удари по російських складах на те, щоб переконати американців дозволити удари в...
23 вересня 2024

«Потрібні унікальні політичні рішення» — Тарас Жовтенко про найбільшу проблему в стратегії партнерів й кілька сценаріїв закінчення війни

Тарас Жовтенко в інтерв'ю Radio NV розповів, чому США затягують з дозволом бити далекобійною зброєю по території РФ і як це пов’язано з баче...
20 вересня 2024

Про ставлення українців до переговорів та що може містити в собі «План Перемоги» Зеленського – Олексій Гарань

Олексій Гарань розповів на Радіо NV про ставлення українців до можливих переговорів, а також про те, що може лежати в основі «Плану Перемоги...
19 вересня 2024