Аналітика
Перегляди: 1668
6 лютого 2023
Read this article in English

Проблеми та потреби українських підприємств малого та середнього бізнесу в умовах війни

Малий та середній бізнес (МСБ) є однією з найважливіших складових української економіки. У 2021 році підприємства МСБ створювали близько 60% національного ВВП, забезпечували близько 7 млн робочих місць та 40% податкових надходжень. В умовах повномасштабного російського вторгнення підприємства МСБ продовжують лишатися вагомим чинником стійкості держави.

Підприємства МСБ є платниками податків, які Україна використовує на потреби безпеки та оборони. Це дуже важливо в умовах наявних обмежень на використання урядом міжнародної фінансової допомоги для військових потреб.

Окрім того, дослідження потреб внутрішньо переміщених осіб (ВПО) показують, що надзвичайно актуальною для них є потреба в працевлаштуванні, що дозволяє мільйонам українців інтегруватися в громади за новим місцем проживання, заробляти кошти на самостійне забезпечення своїх потреб та відчувати бодай якусь впевненість у майбутньому. МСБ відіграють велику роль у створенні робочих місць, що додатково підносить роль МСБ як чинника національної стійкості.

Пропонуємо вашій увазі аналітичний звіт за підсумками дослідження, проведеного  Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, який містить аналіз ключових потреб та проблем українських підприємств МСБ в умовах війни, і пропонує висновки, в який спосіб можна сприяти стійкості самих підприємств МСБ.

Цей аналітичний звіт є результатом проєкту Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, що здійснюється за підтримки Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні. У виданні представлені винятково результати дослідження авторів. Вони не обов’язково відображають позицію Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні.

Останні новини з категорії Аналітика

Діти підземелля. Як на Сумщині проходить освітній процес

Головну увагу в підготовці до навчального року на Сумщині приділено безпеці учнів та всіх, хто задіяний у навчальному процесі. Сергій Ханін...
23 вересня 2024

Чинники впливу на схильність до патерналізму серед українського населення

Що найбільше впливає на патерналістичні настрої українців, на основі даних громадської думки дослідив магістр соціології Ярослав Резнік
17 вересня 2024

«Не пустимо Україну в ЄС». Нова диверсія Путіна у виконанні Угорщини і… Молдови?

Подробиці чергової російської диверсії у виконанні угорського міністра на території Молдови – у статті Маріанни Присяжнюк для «Главкома»
10 вересня 2024

Аналіз законопроєктів №10249, №10177, №5344-д, №10439

Висновки та рекомендації, подані у звіті, ґрунтуються на серії експертних інтерв’ю та репрезентативному опитуванні громадської думки.
10 вересня 2024