Аналітика
Перегляди: 3778
13 грудня 2016

УКРАЇНА ТА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ: ПОШУК ОПТИМАЛЬНИХ ШЛЯХІВ БЕЗПЕКОВОЇ СПІВПРАЦІ

Аналітичний матеріал "Україна та Європейський Союз: пошук оптимальних шляхів безпекової співпраці" опубліковано в рамках проекту «Зміцнення українських аналітичних центрів: розвиток інституційної спроможності та покращення співпраці з партнерами в Європейському Союзі». Проект реалізується Інститутом європейської політики (Берлін) у співпраці з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріваза підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Статтю буде перекладено німецькою мовою і опубліковано на сайті Інституту європейської політики (Берлін).


 

 

 Автор: Надія Коваль, Рада зовнішньої політики «Український Призма» (Київ)
Резюме: Безпекова компонента у співпраці ЄС з країнами Східного партнерства традиційно відіграє практично обмежену та політично чутливу роль. Однак поточний конфлікт з Росією додатково увиразнив базову суперечність в оцінках між Україною та її європейськими партнерами: недостатність такого рівня співпраці для України, з одного боку, та побоювання ЄС щодо надміру співпраці, з іншого. І хоча низка криз – міграційна, тероризм, російська агресія, конфлікти на Близькому Сході та в Африці змусили ЄС до перегляду своєї  політики безпеки і оборони, реконцептуалізація безпекового співробітництва з країнами Східного партнерства виглядає доволі безпорадною, не відповідає поточним викликам та очікуванням партнерів і несе в собі низку ризиків. У статті йдеться про те, чому ЄС варто переглянути свої підходи до співпраці в сфері політики безпеки з країнами Східного партнерства та якими є межі можливого в розбудові такої співпраці з Україною.

Останні новини з категорії Аналітика

Діти підземелля. Як на Сумщині проходить освітній процес

Головну увагу в підготовці до навчального року на Сумщині приділено безпеці учнів та всіх, хто задіяний у навчальному процесі. Сергій Ханін...
23 вересня 2024

Чинники впливу на схильність до патерналізму серед українського населення

Що найбільше впливає на патерналістичні настрої українців, на основі даних громадської думки дослідив магістр соціології Ярослав Резнік
17 вересня 2024

«Не пустимо Україну в ЄС». Нова диверсія Путіна у виконанні Угорщини і… Молдови?

Подробиці чергової російської диверсії у виконанні угорського міністра на території Молдови – у статті Маріанни Присяжнюк для «Главкома»
10 вересня 2024

Аналіз законопроєктів №10249, №10177, №5344-д, №10439

Висновки та рекомендації, подані у звіті, ґрунтуються на серії експертних інтерв’ю та репрезентативному опитуванні громадської думки.
10 вересня 2024